Co powinnaś wiedzieć o olejkach do włosów? - poradnik zdrowie

olejek amla

Są rzeczy niemożliwe do zmienienia ale

Atrakcyjna uroda to w znacznym stopniu rzecz odziedziczona. Rodząc się otrzymaliśmy pewną pulę atrakcyjności, na którą składają się rysy twarzy, cechy sylwetki, odcień skóry, jej skłonność do przesuszania się lub przetłuszczania. Moż

Co powinnaś wiedzieć o olejkach do włosów? - poradnik zdrowie olejek amla
emy urodzić się z kręconymi włosami lub włosami prostymi. Mogą one układać się łatwo, być gęste lub niesforne.
Prawdą jest, że na wiele z tych rzeczy nie mamy wpływu, ale któż może powiedzieć, iż o urodę nie można dbać? Wielu obecnie znanych celebrytów, których niezbyt atrakcyjne zdjęcia sprzed lat możemy odnaleźć w internecie, potwierdza tę tezę.
Są rzeczy niemożliwe do zmienienia, ale nad wieloma można pracować. Dobre kosmetyki pozwalają wpłynąć na kondycję naszego ciała. Nawilżyć skórę, sprawić, że włosy będą bardziej lśniące. Niestety skład niektórych kosmetyków pozostawia wiele do życzenia. Dlatego chętniej sięgamy po produkty pochodzenia organicznego i ekologicznego.
Organiczne olejki kosmetyczne z powodzeniem mogą zastąpić drogie kremy. Posiadając podobne właściwości wygładzające, ujędrniające oraz nawilżające. Jak wszystkie produkty, także i oleje posiadają swoje klasyfikacje. Oleje schnące dobrze sprawdzają się przy cerze tłustej, półschnące przy mieszanej, a nieschnące przy suchej.
Olejek arganowy zasługuje na szczególną uwagę. Zwany płynnym złotem z Maroka ma nie tylko właściwości poprawiające wygląd. Przypisuje mu się również działanie prozdrowotne: od wzmacniania odporności, działań przeciwzapalnych, przez działania przeciwbólowe, aż po właściwości zmniejszania ryzyka chorób serca czy nowotworów.
Warto uwzględnić go w domowym zestawie do pielęgnacji.


Dodatkowo wykazuje działanie ochronne przed czynnikami

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się naturalne kosmetyki. Przygotowane z naturalnych substancji, nie posiadają szkodliwych dla zdrowia parabenów, olejów mineralnych, glikolu polietylenowego, syntetycznych zapachów, gliceryny, aniliny, formaldehydów i wiele innych związków przyspieszających starzenie się skóry. Uroda każdego z nas jest inna i wymaga innej pielęgnacji. Niektórzy skarżą się na suchą skórę, podczas gdy inni mają problem z nadmiarem krost, wyprysków i pękających naczynek. Pielęgnacja, zarówno skóry, jak i włosów wymaga indywidualnego podejścia do tematu. Warto zainwestować w naturalne kosmetyki dobrane w odpowiedni sposób do naszych potrzeb. Sięgając po marokańskie kosmetyki inwestujesz nie tylko w piękny wygląd, ale i w swoje zdrowie. Kosmetyki te zawierają często w swoim składzie olej arganowy, który ma właściwości ujędrniające, pielęgnujące, przeciwutleniające, nawilżające, przeciwzmarszczkowe i regenerujące. Dodatkowo wykazuje działanie ochronne przed czynnikami zewnętrznymi. Inną doskonałą opcją będzie zakup kosmetyków zawierających olej z czarnuszki, macerat z opuncji figowej i olej sezamowy. Marokańskie kosmetyki to mydła, szampony, kremy, olejki itd, których popularność wzrasta z roku na rok, z uwagi na ich doskonałe działanie.
Wzrastająca świadomość społeczna sprawia, że coraz częściej sięga się po naturalne kosmetyki. Badanie wykazały bowiem, że stosowane w kosmetykach konwencjonalnych parabeny mogą powodować raka, co zdecydowanie nie przemawia na ich korzyść. Warto zainwestować we własne zdrowie.


Wikipedia o depilacji woskiem

Jest to zabieg kosmetyczny mający na celu mechaniczne usunięcie zbędnego owłosienia za pomocą wosku. Woski używane podczas zabiegu depilacji można podzielić na woski miękkie o temperaturze topnienia do 40°C oraz na woski twarde o temperaturze topnienia powyżej 40°C.

Zabieg ten jest uważany za bolesną metodę usuwania zbędnego owłosienia. Polega on na rozsmarowaniu wzgodnie z wzrostem włosa równomiernej warstwy wosku na wcześniej oczyszczoną, zdezynfekowaną oraz przygotowana do zabiegu skórę. Następnie przyłożenia i dociśnięcia do posmarowanej woskiem skóry paska flizelinowego lub bawełnianego. A na końcu energicznego zerwania go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Zabieg kończy usunięcie oliwką resztek wosku ze skóry oraz wsmarowanie preparatów opóźniających odrastanie włosów. Skóra zaraz po zabiegu może być zaróżowiona i podrażniona, jadnak mija to po około 1-2h od depilacji. Efekty zabiegu utrzymują się zwykle od 2 do 4 tygodni po depilacji. Zaraz po depilacji odradza się korzystania z sauny, gorących kąpieli oraz opalania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja



© 2019 http://poradnik-zdrowie.obrobkacnc.bialystok.pl/